Otvírání studánky ve školní družině

titulkaS dětmi ze školní družiny jsme nezapomněli na starou lidovou tradici otvírání studánek, ale bohužel počasí k nám v pátek 27. května nebylo moc přívětivé a překazilo nám slavnostní průvod ke studánce. Trochu nás to zamrzelo, ale využili jsme naši velkou, prostornou tělocvičnu, kde jsme si studánku otevřeli na dálku. Zavolali jsme: ,,Studánko stříbrná, ty jsi tam a my jsme tady. Kde tě máme, studánko, to my víme a někdy ještě letos tě všichni navštívíme.“ V tělocvičně jsme si zarecitovali, zazpívali a královnička symbolicky otevřela studánku naším kouzelným klíčem. Tím vším jsme si připomněli, že voda je životem na naší planetě Zemi. Pak proběhla soutěž družstev, kdo posbírá nejvíce perel na náhrdelník studánkové víly. To byl boj. Vše jsme ukončili míčovou hrou a rozloučením se studentkou Aničkou, která u nás byla na praxi. Velké poděkování patří děvčatům za krásné šaty, nazdobené klobouky, čelenky a samozřejmě také chlapcům, kteří si přinesli pracovní nářadí, aby mohli vyčistit okolí studánky. Jenom škoda, že ho nemohli použít, ale i tak to bylo krásné odpoledne. Několik fotografií si můžete jako obvykle prohlédnout v Galerii. Nabízíme vám rovněž videoprezentaci akce, kterou si můžete pustit zde …

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám