Toulky Afrikou

Ve středu 13. února zavítala do školní družiny africká skupina Emongo. Skupina pochází z Demokratické republiky Kongo v Africe a v České republice pobývá již několik let. Členové skupiny dětem přiblížili africkou kulturu, ukázali jim rozdíly mezi africkým městem a vesnicí, seznámili je s africkou školou, rodinou, tradicemi, přírodními rozmanitostmi a zvířaty žijícími v této lokalitě. Děti slyšely jejich jazyk, zpěv, který si také vyzkoušely, viděly tanec i hru na bubny Jembe. Afričtí hosté vyzvali děvčata, aby se oblékla do afrických sukýnek a společně si zatančila africké tance. Poté přišli na řadu chlapci a nakonec - na přání dětí – i obě paní vychovatelky a pan vychovatel. Na závěr byla vyhlášena soutěž v tanci, za kterou každý odvážný a šikovný tanečník dostal malou odměnu. Příjemnou hodinu plnou zpěvu, tleskání a tance jsme zakončili společným tancem všech zúčastněných. Na závěr kulturního pásma si děti mohly zakoupit na památku drobné náramky a přívěsky. Pro všechny to byl opravdu moc krásný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.Fotografie z afrického odpoledne si můžete prohlédnout v Galerii.