ŠD staví ptačí budky

V zimě jsme s dětmi I. a II. oddělení pozorovali ptáčky, jak se slétají ke krmítku, povídali jsme si o jednotlivých druzích, kreslili jsme obrázky, a proto jsme se rozhodli zapojit do soutěže s názvem „Stavíme ptačí budky“, kterou pořádají Severočeské vodovody a kanalizace. Po registraci do soutěže nám zaslali dvě stavebnice ptačích budek. Naším úkolem bylo budky sestavit a libovolně vyzdobit. Za pomoc při sestavování budek bychom chtěli poděkovat šikovnému tatínkovi naší žákyně, panu Zajíčkovi. Druhým úkolem soutěže bylo nakreslit obrázek s ptačí tematikou libovolnou technikou. Do soutěže jsme zaslali dvě fotografie ptačích budek a dva vybrané obrázky. Vyhodnocení soutěže proběhne 22.4., při příležitosti Dne Země. A naše nazdobené ptačí budky budou lákat ptáčky ke hnízdění v okolí místního školního hřiště. Za připevnění ptačích budek na stromy patří dík panu školníkovi. Několik obrázků dětí s tématikou ptačích budek si můžete prohlédnout v Galerii.