Výlet ŠD do Hřenska

Ve středu 12. června jsme s dětmi ze školní družiny navštívili náš nejmladší národní park České Švýcarsko. Po dvouhodinové jízdě patrovým autobusem jsme přijeli na Meznou Louku a odtud jsme již pěšky pokračovali po značené turistické cestě k řece Kamenici. Na prvním úseku cesty nás překvapily velké polomy a vývraty stromů, což se změnilo, když jsme došli k řece. Krásnou krajinou po dřevěných lávkách jsme dorazili k Divoké soutěsce. Děti se konečně dočkaly dobrodružné plavby Divokou a Edmundovou soutěskou se zajímavým a vtipným výkladem převozníka. Mezi plavbami děti ukojily svou touhu po nakupování a nakoupily si suvenýry, limonády a nanuky, neboť v tento den bylo velké horko a slunečno. Výlet se nám všem líbil, děti byly hodné a turistickou trasu zvládly bez problémů. Rodičům se ještě jednou omlouváme za hodinové zpoždění způsobené dopravní situací a velkými frontami u lodiček. Fotografie jako obvykle naleznete v Galerii.