Adélčin dvoreček ve školní družině

IMG 20230418 WA0011V pondělí 17. dubna jsme se ve školní družině mohli opět po roce potěšit se zvířátky z Adélčina dvorečku. Moc jsme se na něj těšili. Děti se nejdříve zajímavou a poutavou formou dozvěděly zajímavosti ze života zajíce polního a králíka divokého. Z lesa a pole jsme se společně přenesli na hospodářský dvůr, kde jsme se seznámili s králíkem domácím a připomněli jsme si i další zvířátka ze statku. Největší odměnou a zážitkem byl pro všechny přímý kontakt se zvířátky. Děti si mohly pohladit, nakrmit a pozorovat různé druhy králíků, kuřátka a překvapením bylo malé kůzlátko s roztomilým jehňátkem. Jedna lidová moudrost praví „Nic nečiní člověka lidštějším, než láska ke zvířatům.“ Snad se nám na chvilku podařilo propojit svět lidí se světem zvířat. Během pondělního odpoledne jsme si s celou družinou užili nezapomenutelné chvíle plné zábavy a poznání. Moc děkujeme paní Adélce a těšíme se na další milé prima setkání s ní a jejími zvířátky. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.