Litvínovský Choroš 2022

IMG 20221213 130714 1V úterý 13. prosince se vybraní žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili vědomostní soutěže Litvínovský Choroš. Ve smíšených tříčlenných týmech porovnalo své vědomosti 47 týmů z 26 škol. Na 10 stanovištích žáci např. přiřazovali zvířecí stopy a části rostlin z našich luk a lesů, poznávali chemické prvky, prověřili své matematické dovednosti a v neposlední řadě hledali pachatele loupeže podle geologické mapy. Kromě mozkových závitů potrénovaly děti i svá těla při kondičním trojboji. Je na místě pogratulovat touto cesto našim týmům za skvělou reprezentaci školy - jmenovitě Haně Sečanské, Markétě Příhodové a Jakubovi Račkovičovi v prvním týmu a Dagmar Krejčové, Elišce Kotchanové a Kamile Vaňkové v druhém týmu. V obrovské konkurenci uspěli naši žáci výborně a získali více než polovinu možných bodů. Díky čemuž se umístili na 24. a 29. místě. Celá soutěž byla výborně zorganizovaná a my za ni děkujeme litvínovské škole Humanitas a jejím studentům, kteří byli výbornými průvodci a pomocníky. Několik fotografií naleznete jako obvykle v Galerii.