Florbal

kkjsadklI tento rok se uskutečnily velmi oblíbené turnaje ve florbale. Naše škola se účastnila v kategoriích 3 (6.-7. třída chlapci) a 4 (8.-9. třída chlapci). Mladší chlapci vybojovali ve velké konkurenci 4. místo. Starší byli o chlup úspěšnější, skončili na 3. místě. Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony. Děkujeme organizátorům a těšíme se na další soutěže. Fotografie obou našich týmů si můžete prohlédnout v Galerii.

Složení týmů:

6.-7. třída
Jiří Kantořík, Daniel Majer, Jakub Novák, David Sýkora, Marek Leksa, Ondřej Haderka, Vít Jakeš, Michal Kraus, Ondřej Borovička, Jan Flesar, Filip Kalina

8.-9. třída
Mikuláš Filip, Radek Dlouhý, Jakub Kotchan, Jan Hejl, Jiří Jáchim, Matyáš Durlin, Matyáš Malík, Kamil Křepelka, Daniel Tichý, Dominik Holcr

Stolní tenis

IMG 20231106 140732I tento rok se uskutečnil turnaj ve stolním tenise na ZŠ Maršovská. Přihlásilo se 11 základních škol z okresu Teplice. Naši hoši ve složení Matyáš Malík, Jiří Fürst, Jiří Jáchim se probojovali až do finále, kde vybojovali vytoužené 1. místo. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy, TJ Sokol Hrob za přípravu hochů a vedení školy za příležitost.

Přespolní běh 2023

tilulovkaV úterý 26. září se žáci naší školy zúčastnili přespolního běhu, který se konal v teplickém lesoparku. ZŠ Hrob reprezentovalo celkem 24 žáků rozdělených do čtyř kategorií podle věku a pohlaví. Nejmladší žáci museli zdolat trať dlouhou 1,5km a naše družstvo se v této kategorii umístilo na krásném 8. místě. Pro mladší žákyně si organizátoři přichystali také trať v celkové délce 1,5 km. Děvčata se rovněž umístila na krásném 8. místě. Mladší žáci, kteří se minulý rok umístili „na bedně“, běželi 2km a i tento rok velmi úspěšně. V celkovém součtu týmu z toho byla vysněná bronzová medaile. Na starší žáky čekal 3 km okruh a chlapci skončili na 11 místě. Poděkování patří všem zúčastněným a hlavně  organizátorům. Těšíme se na další ročníky a jiné meziškolní závody a soutěže.

Složení družstev

Nejmladší žáci: Hudský Šimon, Cháb D, Temkovič Jan, Dančo Roman, Štěpán Jakub, Votruba Jan

Mladší žákyně: Příhodová Michaela, Dančová Tereza, Ptáčková Maria, Otcová Michaela, Denková Valentýna, Mašková Magda

Mladší žáci: Borovička Jakub, Novák Jan, Kantořík Jiří, Kraus Michal, Hudský Tobiáš, Kosinský Jan

Starší žáci: Jáchim Jiří, Račkovič Lukáš, Malík Matyáš, Kuchařík Tomáš, Dlouhý Radek, Hejl Jan

Turnaj v discgolfu

titulkaVe čtvrtek 25. května vyslala naše škola vybrané sportovce do Teplic na okresní přebor v discgolfu. Pro mnohé nový a neznámý sport, ve kterém jde o to dostat z výhoziště svůj disk do discgolfového koše na co nejméně hodů. Celkem 66 žáků a žákyň z 11 škol sázelo během dvou kol (2 kola po 12 jamkách) pary, birdie a boogie, aby nakonec byli korunováni jak individuální, tak i týmoví mistři okresu. V mladší kategorií nás reprezentovali: Ondřej Borovička, Jan Kosinský a Jan Novák. U starších to byli: Tomáš Kuchařík (umístil se na 5. místě z 32 soutěžících), Jiří Jáchim a Tereza Ernestová (která vyhrála mini soutěž a odnesla si domů nový disk). Nabrali jsme spoustu zkušeností a příští rok budeme útočit na příčky nejvyšší. Děkujeme za reprezentaci. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii, video potom pod odkazem - https://www.youtube.com/watch?v=WYS5hxVMUK8

Lyžařský kurs Telnice

Foto 649Málokdo by uvěřil, že absolvujeme lyžařský kurz, když je sněhu málo a vítr hodně fouká. Ale i přes všechny obavy, se výcvik vydařil a podmínky byly ideální. Jako tradičně se naše hrobská výprava spojila s oseckou základní školou. Společně nás do areálu Zadní Telnice dopravil autobus (5 minut pěší cesty od ubytování na chatě U Nováčka). Malá rozcvička se zavazadly nás uvedla do týdenního sportovního režimu. Tři instruktoři převzali pod svá křídla lyžaře do skupin rozdělených podle dosavadních dovedností. Výcvik začali všichni na „modré“ sjezdovce pro začátečníky (Meva) a postupně se, i ti nejméně zkušení, vypracovali na sedačkovou lanovku s náročnějšími svahy. Na trasy našich sjezdů se můžete podívat zde. Nechyběly ani večerní programy v podobě tematických přednášek, zhodnocení dne, hry … Kromě lyží se sportovci vydali na půldenní výlet po okolí. I letos se jídelna proměnila v taneční prostor, kde se naše mláďata naučila country tanec. Děti se po celý týden chovaly slušně, i když občas nějaké to nevhodné slovo padlo a euforie z výkonů občas přesahovala hranici únosných decibelů a usměrňování se zdálo být leckdy nekonečné. To ale neubralo na celkovém zážitku našeho pobytu a nadšení vyzařovalo ze všech přítomných. Jak nám to lyžovalo, můžete zhlédnout na videu zde. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Školní kolo - stolní tenis

DSC 0306Tradiční turnaj ve stolním tenise se konal v Sokolovně 14. a 17. října. Zájem byl velký, především kvůli zajímavým cenám – chytré náramky, power banky a sladké odměny. Žáci i žákyně se snažili probojovat od základní skupiny, kde hrál každý s každým a postupovali pouze nejúspěšnější. Další boje byly vyřazovací, a také emotivnější. Blahopřejeme výhercům (můžete si je prohlédnout v Galerii) a děkujeme za pomoc rozhodčím, sponzorům (firmě OKAY elektro), TJ Sokol Hrob a ZŠ Hrob. Těšíme se na další sportovní zážitek s vámi.