Karnevalové veselí ve školní družině

IMG20220218144509Jarní prázdniny utekly jako voda, každý si je užil po svém, někdo v bílé pohádce na horách, někdo úplně v jiném světě, kde nebylo po sněhu ani památky, ale to vůbec nevadilo. Děti s rodiči navštívily herny, plavecké haly, dinoparky a další zajímavé akce. Zkrátka, nikdo se nenudil a to je dobře. Děti nezapomněly, že po prázdninách máme 18. února dlouho očekávaný a oblíbený karneval. Bujaré veselí začalo hned po dobrém obědě. Všichni se převlékli do svých masek, následovala společná památeční fotka a hurá do toho. Celé odpoledne se nepřetržitě a vytrvale soutěžilo, tancovalo, rozdávaly se odměny, nechyběla radost v dětských očích a úsměv na tváři. Na závěr karnevalu proběhla promenáda masek a další rozdávání odměn. Nikdo nepřišel zkrátka, každý si odnesl nějakou sladkou odměnu. Živé odpoledne si děti užily naplno a my samozřejmě s nimi. Už se těšíme na další karnevalový rej. Kéž by tato radost, spokojenost, pohoda a mír nám vydržela, co nejdéle. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Vánoční pozdrav ze školní družiny

Celý listopad jsme se připravovali na vánoční vystoupení a těšili jsme se na adventní čas. Děti měly veřejně vystupovat se svým pásmem vánočních písní a koled, ale covid nám opět zavřel všechny brány. Všichni jsme věnovali nácviku písní hodně času a úsilí, a proto jsme si pro Vás připravili krátkou videoprojekci, abyste se mohli podívat, co všechno naše děti umí. Příjemnou podívanou, krásné Vánoce a v roce, který nadchází, ať Vás štěstí a zdraví provází, to Vám všem přejí děti a paní vychovatelky ze školní družiny. Videoprojekci můžete zhlédnout na youtube zde …

Barevný podzim ve školní družině

Příroda na nás za posledních pár týdnů byla milosrdná a vydala ze sebe to nejlepší, než nastane zima. My jí moc děkujeme, protože jsme si mohli užít hodně barevných a sluncem prosvícených dnů. Podzim jsme prožili nejen kreativně, ale i v pohybu. Hráli jsme několik her v přírodě, kde kluci a holky ze všech tří oddělení naší školní družiny byli rozděleni do družstev a plnili rozmanité úkoly. Při společném hodnocení se děti nejvíce těšily na sladké odměny, které dostaly za své výkony. Při vycházkách našim očím neunikla barevná krása kolem nás, sbírali jsme šípky, listy, plody, dlabali dýně, připomínali jsme si zvyky a tradice, které patří k tomuto období. Nasbírané přírodní materiály jsme využili k tvoření všeho druhu. Tak jako podzim hýří barvami, tak výtvarné práce našich dětí září barevností a nápaditostí. Je radost na ně pohledět. Druhý listopadový týden k nám přijelo Divadlo na klice s pohádkou ,, Co se nese v lese “. Pohádka byla vtipná a vtáhla do děje mladší i starší diváky. Z pohádky jsme si odnesli ponaučení a dobré rady do života, snad si je budeme pamatovat. Herci z divadla byli úžasní a děti je za jejich snahu odměnily burácivým potleskem a vlídným úsměvem. Psst… zima přichází a my se těšíme, co nového nám přinese. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Prožitkové muzicírování ve ŠD

Rok se s rokem sešel a my jsme si mohli opět v naší herně školní družiny užít skvělé vystoupení pod vedením lektorky Mgr. Ivany Janovské. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jako houby po dešti nám tu vyrostly dva výborné dětské orchestry. Děti si vyzkoušely hrát na nástroje, řádně si zabubnovaly na africké bubínky. U bubnování se děti pořádně vyřádily, ale také si zazpívaly. Hrálo se na kytaru, zobcovou flétnu a jiné rytmické nástroje. Hra na tělo byla doprovázena hrou na jednoduché rytmické nástroje a neměla chybu. Naši malí muzikanti byli veselí, živí, někteří trošku neposední, ale přesto velice snaživí. Báječně jsme si všichni užili podzimní říjnové odpoledne.
Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Zábava v lanovém parku

Naše děti ze školní družiny se moc těšily na dobrodružství, které zažijí v lanovém parku v Oseku. Ve středu 16. června jsme se všichni za teplého slunečného dne vydali pěšky z Hrobu do Oseka. Děti nás opravdu mile překvapily, protože šly svižně a celou cestu zvládly výtečně. Za svůj fyzický výkon si zaslouží od nás velkou pochvalu. Pěší túra dětem nic neubrala na síle a s obrovským nadšením kluci a děvčata překonávali překážky v korunách stromů oseckého 3D bludiště. Hodně oblíbený byl i stánek s občerstvením, kde si děti mohly koupit něco na zub. Cesta zpět nebyla tak časově ani fyzicky náročná, protože do Hrobu jsme jeli autobusem. Lanový park i zážitek z jízdy autobusem se všem líbil a snad příští školní rok sem vyrazíme znovu. Krásné letní nezapomenutelné chvíle Vám přejí děti a vychovatelky ze školní družiny. Těšíme se na viděnou v příštím školním roce. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.
,,Lidé čekají celý týden na pátek, celý rok na léto a celý život na štěstí“. ( citát )

Otvírání studánky

Letos jsme se s dětmi ze školní družiny rozhodli znovuoživit nádhernou tradici, která připadá na poslední den měsíce května a vypravili jsme se k nejbližší studánce v našem okolí a zažili si opravdové „Otvírání studánky“. Děvčata se proměnila v krásné lesní víly, moc jim to slušelo, chlapci v šikovné a pracovité lesní pomocníky. U studánky jsme si připomněli, jak je pro nás voda důležitá. Popovídali jsme si o tom, proč se mají studánky chránit, opatrovat, čistit, komu slouží. Po krátké básni, kterou měly připravenou dívky s naší královničkou, následovalo symbolické otevření studánky klíčem. Pak všechny děti společně zpaměti přednesly nádhernou báseň od J. V. Sládka „Lesní studánka“. Po tomto slavnostním obřadu se naši kluci pustili do čištění studánky a jejího okolí. Chlapci si za odvedenou práci zaslouží velkou pochvalu. Při zpáteční cestě nás trochu popohnaly dešťové kapky, ale jinak celé odpoledne s dětmi bylo příjemné a vydařené. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii, videoprezentaci akce si můžete stáhnout zde …

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám