Advent ve školní družině

adventProsinec je měsíc plný očekávání a jinak tomu není ani v naší školní družině. Tento krásný adventní čas jsme zahájili pěveckým vystoupením u rozsvícení vánočního stromu v našem městě. Celý listopad jsme pilně trénovali písničky s doprovodem Orffových nástrojů, abychom mohli první adventní neděli zazpívat u vánočního stromu a potěšit své nejbližší. Během adventu jsme také hodně tvořili. Vyráběli jsme vánoční přání, svícny, čertíky, andílky a Mikuláše. Velkou radost nám udělala sněhová nadílka a mohli jsme jít bobovat, stavět sněhuláky, prostě řádit na sněhu. Z keramické hlíny jsme pro rodiče udělali krásná zimní sluníčka. Užili jsme si Mikulášské odpoledne, kde bylo spousta soutěží a zábavy. V plném proudu byly i přípravy na vystoupení na vánoční posezení hrobských seniorů v restauraci Beseda. Naši tanečníci oprášili letošní jarní country tanec a přidali společnou recitaci vánoční básně. Také jsme nezapomněli jít ozdobit stromek zvířátkům do lesa. Určitě jsme jim udělali velkou radost. Veškeré přípravy na Vánoce jsme zakončili vánoční besídkou, kde jsme si připomněly vánoční zvyky a tradice, nechyběl zpěv koled, soutěže, pohoštění a přípitek s vlastnoručně vyrobeným šípkovým čajem. Ten nám letos moc chutnal. Šípky sbíráme v září, sušíme, drtíme a připravujeme na Vánoce. Poslední tečkou za adventním obdobím ve školní družině byla divadelní pohádka „O Vánocích, které nechtěly být“. Tu jsme si plně vychutnali a už se jenom můžeme těšit na Ježíška a chvíle pohody, klidu s našimi nejmilejšími. Přejeme Vám ze srdce překrásné Vánoce, Silvestr ať vykouzlí štěstí, lásku, úsměv na tváři, ať se Vám v novém roce vše vydaří. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Mikulášský výlet

IMG20231128151553Děti ze školní družiny se odpoledne 28. listopadu vydaly na zámek v Roudnici na Labem, oživlý pohádkovými bytostmi. Čekal zde na ně interaktivní program s názvem „Když v pekle sněžilo“. Všichni víme, že s čerty nejsou žerty, a proto jsme měli na tvářičce od jednoho hodného čerta uhelnou čárku, abychom se dostali z „pekla“ ven. V očích některých z nás byl občas vidět trochu strach, ale čerti byli hodní, přátelští a andělé milí. Svatý Petr pookřál, když mu děti zazpívaly, jak andílci v nebi roztrhali peřinu. Na pohádkové cestě zámkem a jeho sklepením děti plnily zábavné úkoly, za které získávaly uhlíky, aby zachránily peklo před zlým přízrakem zvaným Zmatek, který sebral peklu věčný oheň. A jak se v pekle říká: ,,Po čertech jsme se u toho zapotili“. Za svoji statečnost, šikovnost a záchranu pekla dostaly děti od samotného Lucifera kouzelný dárek. A další velkou odměnou pro děti před cestou domů byl nákup suvenýrů a zasloužená svačina. Po zdařilém výletu jsme se všichni šťastně a bezpečně vrátili do svých domovů. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout v Galerii.

Podmořské dobrodružství s Barnym a Beenym

IMG20231108133851Děti školní družiny se ve středu 8. listopadu, ponořily do edukativního příběhu za zázraky podmořské říše ve sférickém kině, s hlavními hrdiny Barnym a Beenym. Do velké kopule se usadily i lehly, aby v pohodlí shlédly řadu zábavných, vzrušujících, ale i poučných zážitků s hlavními hrdiny. Jedním z nich byla záchranná akce kamarádky želvičky Abbey a také objevování nebeských těles s rozeznáváním souhvězdí. Některé děti už kino zažily, pro jiné to byla první projekce i zážitek. Příběh měl našim malým divákům ukázat sílu přátelství, odvahy a ekologického povědomí, což si myslím, že se podařilo z povídání zážitků. A proto…. Pojďme udělat svět čistým a lepším. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Roztančená družina

IMG20230921142234 2Motto: Pohyb je život, život je pohyb.
Ve čtvrtek 21. září jsme s dětmi ze školní družiny využili naši velkou tělocvičnu, kde jsme všichni společně protáhli a zahřáli svá těla při tanečně pohybovém programu, který vedla zkušená lektorka. Děti si užily i závěrečnou relaxační chvilku s příjemnou uklidňující hudbou. Tanečně pohybová hodinka nám rychle utekla a poté následovalo rozloučení s naší půvabnou cvičitelkou. Všichni jsme se naučili něco nového a hlavně jsme se přitom pořádně pobavili a vyřádili. Zkrátka pohyb je radost i zábava a my ho máme ve školní družině moc rádi. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout v Galerii.

Červen ve školní družině

Motto: „Ve škole života není prázdnin, ani svátků, ani nedělí.“

IMG20230624144915První červnový den začal oslavou Dne dětí, kde jsme na školní zahradě měli pro děti tradičně připravenou pohádkovou louku. Nezapomněli jsme na oblíbené hry v přírodě. Tentokrát jsme zamířili na louku do přírodního „Supermarketu“, kde se podle nákupního seznamu nakupovalo o sto šest. Za své výsledky nejšikovnější a nejrychlejší děti získaly odměnu, ale i ostatní týmy byly za snahu oceněny malým pamlskem. V polovině června jsme se s některými dětmi měli zúčastnit Portičky v Oseku, kde každoročně vystupujeme s country tancem. Bohužel k naší velké lítosti byla Portička zrušena pro malý počet účastníků. To nás velmi mrzelo, protože jsme pilně a vytrvale trénovali a v Oseku byla vždy skvělá atmosféra, ale vše jsme si vynahradili na Hrobských slavnostech, kde děti k našemu velkému překvapení předvedly skvělý výkon. Jsou to šikulky. Video z vystoupení můžete shlédnout zde ...

Ještě než jsme zavřeli dveře za tímto školním rokem, vypravili jsme se na výlet do středověké vesničky plné řemesel v Ostré nad Labem. Tento den bylo vedro jako na Sahaře, pořádná výheň, ale i tak jsme si to plně užili. Z výletu jsme se vrátili upoceni, ale spokojeni a plni krásných zážitků. O tom se můžete přesvědčit, když si prohlédnete fotografie v Galerii. Všem přejeme krásné a prosluněné léto.

Otvírání studánky

IMG 20230530 WA0011Motto:  "Při každé procházce přírodou člověk dostává mnohem více, než hledá."
Letos nám počasí přálo a my jsme s dětmi ze školní družiny mohli jít ke studánce. Po dobrém obědě od našich kuchařek ze školní jídelny se děvčata převlékla do krásných šatiček a chlapci do pracovního oblečení. Z děvčat se jako mávnutím proutku staly studánkové víly a z našich chlapců šikovní pracanti. V čele průvodu šly studánkové víly se svou zvolenou královničkou. Druhou část průvodu tvořila naše pracovní četa. Cesta nám rychle uběhla a mohl začít slavnostní obřad. Lesem se nesla nádherná báseň od J. V. Sládka o lesní studánce a lidové písně. Kouzelnými verši naše víly a královnička otevřely klíčem studánku. Po otevření studánky se pustili do práce se svým nářadím chlapci. Víly jenom přihlížely, jak jde klukům práce od ruky. A opravdu šla. Někteří měli bláto až za ušima, bláto se umyje, důležitý je dobrý pocit z dobře odvedené práce. Ten jsme určitě všichni měli. Je důležité v dnešní době si s dětmi připomínat staré lidové tradice, otevřít svá srdce matičce přírodě, protože ona si to zaslouží. Díky všem, kdo si s námi připomněl tento starý
lidový zvyk. Několik fotografií z naší akce si můžete prohlédnout v Galerii.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám