První pomoc ve školní družině

1674636675416Motto: "Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím."

Poutavé zdravotní odpoledne jsme si užili 24. ledna v naší školní družině. Děti byly vtaženy do světa laické první pomoci, kde úkolem je zachránit život zraněnému, zavolat zdravotnickou záchrannou službu, zabránit zhoršení stavu zraněného a zajistit pro něj bezpečí. Na vlastní oči děti viděly, jak se na resuscitačním modelu odborně poskytuje masáž srdce zdravotníkem a školeným zachráncem. Dětem byla ukázána práce s defibrilátorem, který je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Všichni pak dostali možnost si vyzkoušet na modelu masáž srdce. Jejda, to byla dřina. Děti poznaly, že je třeba vynaložit určité úsilí, sílu a dovednost. Dnešní odpoledne jsme tak trochu společně pootevřeli dveře a nahlédli jsme do práce záchranářů, uvědomili jsme si, že první pomoc je nedílnou součástí záchrany lidského života a první chvíle po úrazu nebo nehodě jsou nejdůležitějšími. Tedy boj s časem, který toužíme společně neprohrát. Záchrana života by měla být pro každého z nás samozřejmostí. Za hezké a přínosné odpoledne vděčíme zkušené zdravotnici Pavlíně Pávkové, místostarostovi a veliteli JSDH Hrob Karlovi Hirschovi. Moc děkujeme a vážíme si toho, že mezi nás přišli a věnovali nám svůj čas. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám